Wczytuję dane...
Kod producenta: 690025
Gwarancja: 12 miesięcy
EAN: 4009076900258

Masa uszczelniająca czarna CARAMBA

Motoren-und Gehäuse Dichtmasse 

Zastosowanie:
Masa uszczelniająca czarna CARAMBA jest jednoskładnikowym, odpornym na wysoką temperaturę silikonowym materiałem uszczelniającym na bazie polisiloksanu z formułą zwilżaną octanem, który jest w szczególności przeznaczony do obszarów obciążonych temperaturowo.   
Zaliczają się do nich np. obudowy silników, przekładnie, miski olejowe, pokrywy zaworów, pompy wody, pokrywy przekładni czołowych, uszczelki mechanizmów różnicowych. skrzynki akumulatorów, reflektory, światła tylne i hamowania, obudowy ochronne. Uniwersalne zastosowanie również w konstrukcjach urządzeń i systemów grzewczych (elementy grzewcze, piece, kominy) i technice klimatyzacji. 

Zalety:

  • Masa uszczelniająca czarna CARAMBA jest trwale elastyczna i przywiera do wielu podłoży, takich jak metalowe elementy, szkło, szklone powierzchnie, emalia, ceramika, anodowane aluminium, lakierowane drewno itp.  
  • Masa uszczelniająca czerwona CARAMBA jest bardzo odporna na wysoką temperaturę i po utwardzeniu jest odporna na temperaturę do +180°C . Idealna do zastosowań również w niskich zakresach temperatur do -50 st. C.   
  • Masa uszczelniająca czarna CARAMBA charakteryzuje się znakomitą odpornością chemiczną.

 

Sposób użycia:
Powierzchnie muszą być wytrzymałe, czyste, wolne od kurzu, oleju i tłuszczu. Optymalna temperatura materiału wynosi od +5 st. C do +25 st. C. Zaleca się przeprowadzenie testu przylegania i tolerancji na danym podłożu.

 
Uwaga !!!
Masa do uszczelniania silników i obudów CARAMBA nie nadaje się do stosowania na betonie, kamieniu naturalnym i na materiałach zagrożonych korozją, takich jak ołów, miedź, stal ocynkowana itp. oraz PE, teflon i podłoża bitumiczne. Nie nadaje się do szkła izolacyjnego!

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...